Beverwijk herdenkt 80 jaar vrijheid op zaterdag 3 mei in De Grote Kerk .Dit jubileumjaar organiseert de Stichting 4 mei Beverwijk, naast de jaarlijkse kranslegging op Westerhoutplein en herdenking op begraafplaats Duinrust, ook een herdenkingsbijeenkomst
op zaterdag 3 mei in de De Grote Kerk van Beverwijk tussen 14.30 en 17.0 uur. De kerk is om 14.00 uur open voor publiek.
Wat betekent oorlog voor jou, en hebben wij voldoende oog voor onze vrijheid? Daarover wordt gesproken met oudere Beverwijkers en anderen die oorlog hebben meegemaakt of moeten leven met de gevolgen daarvan. Burgemeester Martijn Smit van Beverwijk zal een toespraak houden.
De herinneringen en wijze lessen worden afgewisseld met muziek van het Tata Steel Orkest, orgelspel van Hans Kelder en stadsdichters van Beverwijk dragen gedichten voor die zij bij gelegenheid van 4 mei schreven. Ook is in de kerk een expositie te zien van foto’s en video’s die een beeld geven van de Tweede Wereldoorlog en de bevrijding van Beverwijk.
Iedereen is van harte welkom om bij deze herdenking aanwezig te zijn. Aanmelden is niet nodig.
Mocht u zelf nog oud beeldmateriaal over de Tweede Wereldoorlog hebben dan kunt u het
ter beschikking stellen aan de Stichting 4 mei Beverwijk zodat zij de herinnering levend
kunnen houden. Foto’s kunnen worden gebruikt voor exposities of publiciteitsdoeleinden. U
kunt een bericht sturen naar 4meibeverwijk@gmail.com