Voorstelling ‘Verdronken Vlinders en een verdwaalde kapelaan’ door theatercollectief TiNaNiNaNi

verdronken vlindersNa de zeer positieve reacties van zowel pers als publiek op de strandvoorstelling Verdronken Vlinders op 8 augustus 2015 in Wijk aan Zee wordt a.s. zaterdag (een aangepaste versie van) deze voorstelling gespeeld in de Grote Kerk van Beverwijk.
Was er op het strand een inspiratieloze landschapsschilder te zien, omringd door passievolle vlinders, in de Grote Kerk loopt nu een dolende kapelaan binnen. Hij zoekt het beeld van Christus, maar tot zijn schrik komt hij erachter dat het de verkeerde kerk is. Ook dat nog! Allemaal de schuld van zijn jeugd. Waarom heeft zijn vader hem verlaten? Waarom vertelde moeder altijd dat de wereld slecht was?
Dan verschijnen er vlinders als naakte danseressen, acrobaten, suizend door de lucht, en brutale jongens om troost te bieden en met hem te spelen alsof er geen verleden is, alleen toekomst. Een feestelijk, geestelijk spektakel.

De voorstelling is tevens een opmaat voor de grote voorstelling waarin de Kerk centraal staat. Een ode aan de allereerste locatie-voorstellingen, een typisch Nederlandse theaterontwikkeling die startte bij groepen als Bewth en later Grif.
Deze voorstelling komt voorjaar 2016 uit in de Grote Kerk van Beverwijk.

Spel en dans: Gregory Chong, Susan van Hulst, Kamee Frieling, Jasper Valent, Pernelle Lorette en Fonge Frieling.
Beeld: Jan van der Land en Fonge Frieling.
Regie: Ari Peterse.
Muziek: Serge Heman.

De aanvang op zaterdag 26 september is 20.00 uur. De toegang is gratis, maar na afloop zal een vrijwillige bijdrage worden gevraagd.